Koty Doroty

Jasne futro, czarna mordka

Tak wygląda moja kotka

Błękit oczu głębię ma

Tak się zwie hodowla ta.

 

Zapraszam po koty

do Doroty

Ponieważ zakochałam się w ragdollach  w wersji sepia, mink, solid w przyszłości w hodowli skupię się na tych właśnie typach umaszczeń. Ragdolle występują w trzech odmianach umaszczenia point, najbardziej znane jest syjamskie-niebieskie oko, duży kontrast między znaczeniami. Jednak istnieje też point tonkijski (mink), point burmski (sepia) czy solid, które Anna Baker twórczyni rasy również hodowała i które mają trochę inny wygląd, ale ich charakter nie odbiega od charakteru standardowego ragdolla. W Polsce mało hodowli ma minki, sepie czy solidy, koty te nie są uznane przez polskie związki felinologiczne jednak są to koty rodowodowe posiadają rodowód, mogą brać udział w wystawach kotów rasowych aczkolwiek nie zdobywają tytułów, a jedynie miejsce 1,2,3.. Mam nadzieję, że w przyszłości, gdy już w PL będzie dużo minków, sepii i solidów zostaną one w pełni uznane. Sepie, minki, solidy mają inne oko niż standardowy ragdoll: moga mieć bursztynowe, szmaragdowe, auqa, złote czy nawet różne.

W obecnej chwili w mojej hodowli mam 5 minków.:

-dwie dorosłe dziewczyny Anastazja Rozważna seal mitted i jej córka Majka Głębia Błękitu*PL blicolor seal oraz dwie malutkie jeszcze minki szylkretki: Celestia szylkret blue mitted lynx i Carinea szylkret lilac mitted lynx -Głębia Błękitu*PL

 -jednego chłopca seal colorpoint Zak Głębia Błękitu*PL niesie czekoladę.

Muszę się pochwalić, że jako pierwsza w Polsce doczekałam się minków szylkret lilac Śmiech

W hodowli mam też sepie blue colorpoint Gloria Beauty Kitty*PL oraz czekam na import z Niemiec sepie seal colorpoint Devika von Aventera mała niesie czekoladę.

W obserwacji mam też wstępnie zarezerwowaną dziewczynę solid mitted czekolada lynx. Jednak to jeszcze nic pewnego. 

W dniach 21-22 październik 2017 byłam z kotkami na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Rybniku.

Joel zachwycał Sędziów swą wielkością, kocur kryjący zazwyczaj waży 4-6 kg, a on już 8,5 kg-to wielki niedźwiedź polarny i ma jeszcze trochę czasu na dalsze rośnięcie Puszcza oczko, zauważono też jego piękne oko, muskularne ciało, dostał NOM BIS i na wystawie uzyskał tytuł Championa Śmiech

Nova też uzyskała tytuł Championa, Sędziowie również docenili jej wielkość, jej mocną budowę, wspaniałe futro.

Na wystawę zabrałam też Majkę minka. Sędziowie widzieli pierwszy raz minka, zadawali mi mnóstwo pytań na temat minków. Musimy często pokazywać tą nie uznaną w FIFe "wersję" ragdolla, by zauważono że minki istnieją i uznano je.

Z wystawy wróciłam bardzo szczęśliwa, spotkałam znajomych hodowców. Ines, Patrycja, Edytko, Renatko, dziękuję za miłe towarzystwo Całus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czerwcu byłam na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Krakowie, z Ice 

Quenn Głębia Błękitu*PL oraz z Joelem Von Werbellinsee.

Koty zaprezentowały się dobrze choć była to ich pierwsza w życiu wystawa.

Oboje zdobyli certyfikaty CAC.

Jestem z nich dumna Śmiech

 

 

 

 

W obecnej chwili w hodowli mamy 2 mioty P i R po Ani i Joelu oraz po Ice i Joelu. Urodziły się cudowne kotki, lilaczki białe jak obłoczki i ciemne jak noc minki seal.

Za około 20 dni pojawi się na świecie ostatni miot Frani. Będzie kremowo-niebiesko. 

Pod koniec stycznia-na początku lutego pojawi się na świecie miot mojej czekoladowej koteczki Novej.

Urodzą się kociatka lilac i czekolada, z lynx i bez, bicolor i mitted.

Ojcem kociątek jest CH NO*Glassrosens Charles Darwin z zaprzyjaźnionej hodowli.

Kociątka będą mieć przecudny charakter i powinny wyrosnąć na duże koty, bo rodzice są duzi i masywni.

W połowie lutego spodziewam się też kociątek po mojej Frani i Ozzym.

Będą kociątka seal, seal-red, red z lynx i bez, 100% bicolor.

Kociątka po tej parze będą mieć najsłodszy charakter jaki można sobie wymarzyć, gdyż oboje rodziców mają cudny charakter.

Najprawdopodobniej pod koniec lutego przyjdzie też na świat miot mojej minkowej panienki Ani, ale jeszcze trzeba poczekać na potwierdzenie ciąży :)