Koty Doroty

Jasne futro, czarna mordka

Tak wygląda moja kotka

Błękit oczu głębię ma

Tak się zwie hodowla ta.

 

Zapraszam po koty

do Doroty

Dawno nic nie uzupełniałam, bo życie toczy się na FB Puszcza oczko

Postanowiłam to zmienić.

Bardzo dużo się zmieniło w mojej hodowli na plus oczywiście.

Jako pierwsza sprowadziłam do Polski kota w kolorze cinnamon i niedługo mam nadzieję doczekać się potomstwa po mojej Olinie i Tyrionie również nowym kocurku niosącym cinnamon.

Mam w hodowli solidy, piękne black, blue tak rzadkie i całkiem nieznane przez ludzi, a to przecież ragdoll tak samo jak sepia, mink i mają równie cudny charakter jak ragdoll standard. Koty solid, sepie, minki twórczyni rasy Anna Baker miała od początku swojej hodowli. Robię dużo na FB by wypromować te cudne umaszczenia. Doczekałam się kocurka jedynego w Polsce, który mieszka jako kotek na kolanka i jest w wyjątkowym kolorze solid black smoke-jest cudny najpiękniejszy jakiego widziałam Śmiech

Wiele moich kotków z którymi zaczynałam hodowlę jest na emeryturze i mają nowe cudne domki-na zawsze pozostaną w mym sercu i pamięci !!!

Odchowałam ponad 210 kociątek, mam stały kontakt z moją kocią rodziną, a wszystkie kotki są cudne i zdrowe. Przez ten czas zmieniłam cztery kocurki i mam piątego po to by nie rozmnażać, a zmieniać, ulepszać ragdolle. Gdy uzyskam z kota to co mnie w nim urzekło nie trzymam go, lecz pracuję nad jego ulepszoną wersją. Myślę, że powolutku mi to wychodzi. Dla solidów i koloru cinnamon zarejestrowałam swą hodowlę także w TICA i w obecnej chwili moje koty można spotkać z przydomkiem DeepBlue jak i Głębia Błękitu. Koty moje są w wielu zagranicznych hodowlach. Nie zapomniałam o niepełnosprawnych jak zawsze mają u mnie zniżkę na kotka, a ja staram się najlepiej jak potrafię socjalizować kotki by były super przyjaznymi towarzyszami człowieka. Uzupełniłam stronę i obecnie są na niej aktualne informację.

Zapraszam do kontaktu posiadam ragdolle we wszystkich umaszczeniach i kolorach. 

 

 

W obecnej chwili mam dwa mioty :

Po mojej black solid Czarna Perła i Joelu olbrzymim lilac bicolor point.

WOLNYCH jest 5 kociątek w tym lilac bicolor solid oraz blue bicolor solid.

 

 

 

 

Mam też miot troszkę starszy po Barbie mojej szylkretce lilac oraz Tyrionie minku niosącym cinnamon.


WOLNYCH jest: jedna dziewczynka chocolate w obserwacji hodowlanej, piękny duży lilac lynx point, chłopczyk cream lynx point, chłopczyk chocolate lynx mink. Kociątka będą do odbioru -chłopcy na Mikołaja ;) 

W dniach 21-22 październik 2017 byłam z kotkami na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Rybniku.

Joel zachwycał Sędziów swą wielkością, kocur kryjący zazwyczaj waży 4-6 kg, a on już 8,5 kg-to wielki niedźwiedź polarny i ma jeszcze trochę czasu na dalsze rośnięcie Puszcza oczko, zauważono też jego piękne oko, muskularne ciało, dostał NOM BIS i na wystawie uzyskał tytuł Championa Śmiech

Nova też uzyskała tytuł Championa, Sędziowie również docenili jej wielkość, jej mocną budowę, wspaniałe futro.

Na wystawę zabrałam też Majkę minka. Sędziowie widzieli pierwszy raz minka, zadawali mi mnóstwo pytań na temat minków. Musimy często pokazywać tą nie uznaną w FIFe "wersję" ragdolla, by zauważono że minki istnieją i uznano je.

Z wystawy wróciłam bardzo szczęśliwa, spotkałam znajomych hodowców. Ines, Patrycja, Edytko, Renatko, dziękuję za miłe towarzystwo Całus

 

Ponieważ zakochałam się w ragdollach  w wersji sepia, mink, solid w przyszłości w hodowli skupię się na tych właśnie typach umaszczeń. Ragdolle występują w trzech odmianach umaszczenia point, najbardziej znane jest syjamskie-niebieskie oko, duży kontrast między znaczeniami. Jednak istnieje też point tonkijski (mink), point burmski (sepia) czy solid, które Anna Baker twórczyni rasy również hodowała i które mają trochę inny wygląd, ale ich charakter nie odbiega od charakteru standardowego ragdolla. W Polsce mało hodowli ma minki, sepie czy solidy, koty te nie są uznane przez polskie związki felinologiczne jednak są to koty rodowodowe posiadają rodowód, mogą brać udział w wystawach kotów rasowych aczkolwiek nie zdobywają tytułów, a jedynie miejsce 1,2,3.. Mam nadzieję, że w przyszłości, gdy już w PL będzie dużo minków, sepii i solidów zostaną one w pełni uznane. Sepie, minki, solidy mają inne oko niż standardowy ragdoll: moga mieć bursztynowe, szmaragdowe, auqa, złote czy nawet różne.

W obecnej chwili w mojej hodowli mam 5 minków.:

-dwie dorosłe dziewczyny Anastazja Rozważna seal mitted i jej córka Majka Głębia Błękitu*PL blicolor seal oraz dwie malutkie jeszcze minki szylkretki: Celestia szylkret blue mitted lynx i Carinea szylkret lilac mitted lynx -Głębia Błękitu*PL

 -jednego chłopca seal colorpoint Zak Głębia Błękitu*PL niesie czekoladę.

Muszę się pochwalić, że jako pierwsza w Polsce doczekałam się minków szylkret lilac Śmiech

W hodowli mam też sepie blue colorpoint Gloria Beauty Kitty*PL oraz czekam na import z Niemiec sepie seal colorpoint Devika von Aventera mała niesie czekoladę.

W obserwacji mam też wstępnie zarezerwowaną dziewczynę solid mitted czekolada lynx. Jednak to jeszcze nic pewnego. 

W obecnej chwili w hodowli mamy 2 mioty P i R po Ani i Joelu oraz po Ice i Joelu. Urodziły się cudowne kotki, lilaczki białe jak obłoczki i ciemne jak noc minki seal.

Za około 20 dni pojawi się na świecie ostatni miot Frani. Będzie kremowo-niebiesko.